Sveiki atvykę į Naglio Puteikio fanų blogą. Čia visa tai, kas netilpo paties N.Puteikio svetainėje

Gerbiamieji, visi neabejingi gerai žinomam visuomenės veikėjui Nagliui Puteikiui,
kviečiami prisidėti prie jo visuomenei "naudingos" veiklos nušvietimo.
Kadangi dėl didelio krūvio Naglis Puteikis savo oficialiuose bloguose

nespėja sutalpinti visos informacijos apie savo nuveiktus "gerus" darbus,
jam padėti nutarė jo prisiekusieji gerbėjai.
Sukurtas N.Puteikio fanų klubas. Tikime, kad N.Putekio gerbėjų yra labai daug.
Kviečiame visus registruotis
naglio.fanai@gmail.com.
Šiuo elektorinio pašto adresu laukiame ir visos informacijos apie N.Puteikio darbus,
kuriais jis dar nespėjo pasigirti savo oficialiuose informacijos šaltiniuose.
Už Klaipėdą klaipėdiečiams!
Įspėjimas. Šio tinklapio atsiradimas ir jo turinys su N.Puteikiu nebuvo derintas
ir niekada nebus derinamas...

2011 m. sausio 17 d., pirmadienis

"Teroristo" Naglio Puteikio klausimas pradedamas spręsti aukščiausiu lygiu Lietuvoje

Šiandien įtakingiausias Lietuvos dienraštis atkreipia visuomenės dėmesį į Klaipėdoje jau kelis metus siautėjantį "pavedosaugininką" Naglį Puteikį, kurio uostamiestyje niekas negali sutramdyti. Šio asmens kenkėjiškos veiklos klausimas keliamas jau valstybės lygiu, nes negali priklausomybę nuo alkoholio turintis asmuo šokdinti visą miestą, kuriame gyvena beveik 200 tūkst. žmonių.

Mes raginame visus, kam yra brangi Klaipėda, pasakyti giežtą NE Nagliui Puteikiui per artėjančius savivavaldybių tarybų rinkimus. Ragimane šio žmogaus nereitinguti net ir tuo atveju, jei balsuosite už konservatorių partiją. Reikia atskirti partiją, kurioje yra ir gerų žonių, nuo to kenkėjo ir išsišokelio Naglio Puteikio.
Atėjo laikas jam parodyti duris iš kitos pusės. Tegul Klaipėdoje būna daugiau miestą mylinčių žmonių ir mažiau tokių "TERORISTŲ".

Politikuojančio veikėjo įkaitai – klaipėdiečiai
Alvydas ZIABKUS
LR korespondentas
2011-01-17
Artėjantys savivaldos rinkimai atskleidė, kad kai kur pretendentų grumtynės vyksta be jokių taisyklių. Klaipėdoje dėl savireklamos spjaunama į šio miesto gyventojų ir svečių interesus.

Klaipėdos miesto savivaldybei net 800 tūkstančių litų kainavęs unikalus restauruotas pėsčiųjų tiltas, pasirodo, naudojamas nelegaliai – jau šeštą mėnesį vilkinama pripažinti ji tinkamu naudoti.

Pagalius į ratus kaišo uostamiesčio paveldosaugininkų vadovas Naglis Puteikis. Jis yra Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų partijos Klaipėdos skyriaus lyderis ir pretendentas į mero postą.

Itin priekabiai kontroliuodami, kad nebūtų nukrypta nuo restauruojamo valstybės saugomo paveldo objekto autentikos, paveldosaugininkai pagrasino reikalausiantys įrengti papildomas konstrukcijas iš permatomo pluošto, nedūžtančio plastiko ar stiklo, nors to ir nenumato restauravimo projektas.

Prie Pilies jachtų uosto esantį pasukamąjį pėsčiųjų tiltą restauravusi Klaipėdos miesto savivaldybė dabar atsidūrė kvailio vietoje.

Laivai taranuodavo tiltą
Prieš daugiau negu pusantro šimto metų šioje vietoje įrengtu pasukamuoju tiltu iki šiol galima per jachtų uosto įplaukos kanalą patekti į Kruizinių laivų terminalą ir anapus įplaukos esančius viešbučius.

Kol ši teritorija priklausė laivų remonto įmonei, unikalus ir vienintelis Baltijos šalyse rankinį pasukimo mechanizmą turintis tiltas buvo niokojamas.

Šioje įmonėje dirbę darbininkai pasakojo, kad į uosto akvatoriją įplaukiantys laivai pasukdavo tiltą jį taranuodami korpusu.

Įdomu tai, kad vienu metu šiai įmonei vadovavo N.Puteikis, kuris vėliau tapo Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vedėju.

Išrinktas į Klaipėdos tarybą jis nepraleisdavo progos nuolat prikišti miesto valdžiai, kad avarinės būklės pasukamąjį tiltą perėmusi savivaldybė jo negelbėja.

Komisija priekaištų neturėjo
Beveik prieš trejus metus Klaipėdos savivaldybė ryžosi unikalų tiltą restauruoti. Tam buvo paimta 800 tūkst. litų paskola.

Dvejus metus truko tilto nukėlimo, jo restauravimo ir sumontavimo darbai.

Pagal kultūros paveldo tvarkybą reglamentuojančius teisės aktus, tiltas buvo restauruojamas jo autentiškumą išlaikant iki detalių.

Tai priekabiai kontroliavo pats Klaipėdos paveldosaugininkų vadovas N.Puteikis.

Į Klaipėdą atvykę specialistai iš Švedijos kniedijo tilto metalines konstrukcijas.

Pernai birželio pradžioje bendrovė „Hidrostatyba” sumontavo restauruotą tiltą – darbai buvo baigti.

Liepos pabaigoje savivaldybė paprašė Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio pripažinti tiltą tinkamu naudoti.

Kultūros paveldo departamento direktorės Dianos Varnaitės įsakymu sudaryta komisija apžiūrėjo tiltą – visi nariai pripažino jį tinkamu naudoti.

Galutiniam parašui dokumentai buvo perduoti valstybinės komisijos vadovui N.Puteikiui. Štai tada ir buvo užvirta košė.

Pasigedo vieno komisijos nario
Praėjus daugiau nei mėnesiui N.Puteikis netikėtai pasiūlė darbą baigusią valstybinę komisiją papildyti Susisiekimo ministerijos atstovu, nes restauruotas tiltas esą – susisiekimo statinys.

Į komisiją įtrauktas valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai” direktorius Petras Kaučikas atkreipė dėmesį, kad atkurti autentiški kabančių grandinių turėklai yra per žemai.

Pagal reikalavimus tilto turėklai turėtų būti ne žemesni nei 1,1 metro, o grandinės yra nuleistos iki 80 centimetrų aukščio.

„Pučiant stipriam vėjui, esant sniegui ar ledui nejudančios šoninės konstrukcijos yra per žemos, o tilto turėklai – nestacionarios grandinės neužtikrina pėsčiųjų apsaugos”, – gruodžio pradžioje savivaldybei pranešė N.Puteikis ir siūlė prie turėklų reikiamame aukštyje įtempti lynus.

Klausimai – be atsakymų
Toks pasiūlymas pribloškė savivaldybės specialistus.

Pasiūlymai įrengti papildomus, projekte nenumatytus turėklus prieštarauja Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymui. Norint įgyvendinti paveldosaugininkų reikalavimus tektų koreguoti projektą.

Tačiau taip būtų nukrypta nuo paties projekto ir unikalaus tilto autentikos.

Tokius grandinių turėklus tiltas turėjo ir prieš šimtą metų.

„Ką reiškia įtempti lynus? Kokio storio, kokios spalvos? Prie ko jie būtų tvirtinami?” – klausė savivaldybės statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėja Violeta Staskonienė.

Atsakymo iš Kultūros paveldo departamento iki šiol nėra.

Kaišiojantis savivaldyvei pagalius į ratus N.Puteikis užsimojo net uždrausti naudotis visiškai restauruotu tiltu.

Dabar jį pagal grafiką rankomis sukinėja Klaipėdos laivų remonto įmonės darbininkai.

Už tai, kad naudojamas valstybinės komisijos nepriimtas objektas, šios įmonės direktorius Alvydas Butkus buvo apskųstas Darbo saugos inspekcijai.

Politikas tyčiojasi iš miesto
Rimantas Taraškevičius
Klaipėdos miesto savivaldybės meras

„Daugelį metų stebint Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vadovo N.Puteikio veiklą kyla įtarimas, kad, prisidengdamas smulkmeniškais įstatymų reikalavimais, jis tarnybine padėtimi naudojasi politiniais tikslais.

Priklausydamas miesto tarybos opozicijai, Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų partijos Klaipėdos skyriaus lyderis N.Puteikis neslepia planų artėjančiuose rinkimuose siekti mero posto.

Susidaro įspūdis, jog vykdydamas tiesiogines pareigas jis tyčia vilkina miestui svarbių objektų priėmimą, kad vėliau miesto valdžią galėtų kaltinti neveiklumu ir kompetencijos stoka.”

Unikalus statinys
* Klaipėdos pirklio Burbomo 1855 metais pastatytas 21 metro ilgio ir 4,3 metro pločio rankomis sukamą mechanizmą turintis tiltas (nuotr.) yra vienintelis Baltijos šalyse.
* Tai iki šių dienų išlikęs senovinis kaltinio metalo techninis įrenginys.

2 komentarai:

  1. Anonimiškas17/1/11 16:08

    Vilnius mums atsiuntė šitą karvelį, Vilnius gal jį ir pasiims, kad tik greičiau

    AtsakytiPanaikinti
  2. Anonimiškas20/1/11 11:09

    Gal kas matėte Klaipėdoje Puteikį, o gal jau į Vilnių ar Ispaniją braškių skinti išvažiavo?

    AtsakytiPanaikinti