Sveiki atvykę į Naglio Puteikio fanų blogą. Čia visa tai, kas netilpo paties N.Puteikio svetainėje

Gerbiamieji, visi neabejingi gerai žinomam visuomenės veikėjui Nagliui Puteikiui,
kviečiami prisidėti prie jo visuomenei "naudingos" veiklos nušvietimo.
Kadangi dėl didelio krūvio Naglis Puteikis savo oficialiuose bloguose

nespėja sutalpinti visos informacijos apie savo nuveiktus "gerus" darbus,
jam padėti nutarė jo prisiekusieji gerbėjai.
Sukurtas N.Puteikio fanų klubas. Tikime, kad N.Putekio gerbėjų yra labai daug.
Kviečiame visus registruotis
naglio.fanai@gmail.com.
Šiuo elektorinio pašto adresu laukiame ir visos informacijos apie N.Puteikio darbus,
kuriais jis dar nespėjo pasigirti savo oficialiuose informacijos šaltiniuose.
Už Klaipėdą klaipėdiečiams!
Įspėjimas. Šio tinklapio atsiradimas ir jo turinys su N.Puteikiu nebuvo derintas
ir niekada nebus derinamas...

2009 m. spalio 27 d., antradienis

Naglio Puteikio paveldo rekonstrukcijos projektų derinimo principas - "Projekte neatsižvelgta į mėnulio fazę".

KULTŪROS PAVELDO DEPARTAMENTAS, KIEK PAMENATE, NIEKADA NETURĖJO GERO VARDO. JAU ANKSTESNIAI LAIKAIS DAUGELIS ŽMONIŲ SUSIDURDAVO SU SUNKIAI SPRENDŽIAMAIS KLAUSIMAI, KAI NORĖDAMI PERSTUMDYTI SIENAS SENESNIAME NAME, NETIKĖTAI SUŽINODAVO, KAD NAMAS - KULTŪROS PAVELDAS. BUVO LABAI PAPLITUSI PRAKTIKA, KAD Į PAVELDO SĄRAŠUS TOKIE NAMAI "LABAI OPERATYVIAI PAKLIŪDAVO" BŪTENT TUO METU, KAI REKONSTRUKCIJĄ SUMANĘS ŽMOGUS, JAU PRADĖDAVO RINKTI VISUS REIKALINGUS POPIERIUS. TUOMET BE KYŠIO NIEKUR. DĖL TO BUVO PAKEISTAS PRIEŠ NAGLĮ PUTEIKĮ KLAIPĖDOS PAMINKLOSAUGAI VADOVAVĘS ALGIRDAS GINTARAS.
APIE ŠIO "VEIKĖJO " DARBO METODUS GALITE PASISKAITYTI ŠIOJE PUBLIKACIJOJE...

Biurokratai smaugia verslininkus (2005 m. Kovo 02 d. "Vakarų ekspresas")

LIAUDIES IŠMINTI BYLOJA, KAD BLOGĮ REIKIA RAUTI SU ŠAKNIMIS, TAČIAU, KAI KLAIPĖDOJE PAMINKLOSAUGAI PRADĖJO VADOVAUTI NAGLIS PUTEIKIS, NIEKAS NEPASIKEITĖ, TIK METODAI TAPO RAFINUOTESNI

Labai taiklus skaitytojo internete pastebejimas šia tema:
Naglis Putekis visus laiko durniukais. Jis matyt jaucia kazkoki pasitenkinima, kai tuo paciu klausimu pas ji zmones vaiksto desimtis kartu, o jis sugalvoja viena "protinga" sakini ir pasiuncia duru link... viska iliustruoja G.Giedraitytes citata... "neatsizvelgta i paveldosaugine ekspertize"... skamba panasiai kaip neatsizvelgta i meniulo faze... cia yra - kysininko taktika, uzknisti iki negalejimo, kad po to verslininkai ateitu ir pasakytu... nusibodai... kiek noti...


Apie dabartinius, DIDŽIOJO KLAIPĖDOS PAVELDOSAUGININKO, metodus skaitykite čia:

Klaipėdai - "apsauga" nuo investicijų ("Vakarų ekspresas", spalio 27 d., Jurga PETRONYTĖ)

Dar rudens pradžioje Klaipėdos miesto savivaldybė kreipėsi į aukščiausias šalies valdžios institucijas, kad šios padėtų suderinti penkis 50 milijonų litų vertės investicinius projektus su Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritoriniu padaliniu. Nuo to laiko du projektai iš mirties taško pajudėjo, tačiau dar trijų įgyvendintojai šokinėja kaip mergaitės per gumytę, bandydami įveikti vis naujas paveldosaugos kombinacijas.

Rugsėjo 9-ąją Kultūros ministerijos atstovų akivaizdoje priekaištus dėl stambių investicinių projektų vilkinimo Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vadovui Nagliui Puteikiui išreiškė savivaldybės administracijos atstovai, architektai, verslininkai. Po to jau du kartus į uostamiestį spręsti konflikto buvo atvykusi Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė, lankėsi ir pats kultūros ministras Remigijus Vilkaitis.

Per daugiau kaip pusantro mėnesio principingas paveldosaugininkas N. Puteikis pagaliau uždegė žalią šviesą Danės upės krantinių rekonstrukcijai bei jachtų ir mažųjų laivelių uostelio įrengimui bei geltoną šviesą - Klaipėdos piliavietės projektui. Pastarajam buvo išduotas projektavimo sąlygų sąvadas, leidžiantis pradėti techninio projekto rengimą, tačiau vis dar nepatvirtinta paveldosaugos programa.

Dar trys investiciniai projektai, susiję su kultūros įstaigų infrastruktūra, vis dar derinami. Po porą kartų per savaitę projektų vykdytojai dalyvauja diskusijose su paveldosaugininkais, šie savo ruožtu kiekvieną projektą derina su visuomenine komisija. O oficialūs prašymai ir atsakymai tarp Liepų gatvėje esančios savivaldybės ir Tomo gatvėje esančio KPD Klaipėdos teritorinio padalinio siuntinėjami paštu arba faksu.

Tris kartus koreguotas
Praėjusią savaitę KPD Klaipėdos teritoriniam padaliniui pateiktas dar vienas, jau trečią kartą iš esmės koreguotas architektūrinis Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus saugyklos pastato ir jo teritorijos variantas, apimantis du projektus: naujo Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus saugyklos pastato statybą ir teritorijos sutvarkymą (šis projektas įtrauktas į Valstybės investicijų ir į Muziejų modernizavimo programas) bei viešosios erdvės - aikštės (kiemo) Bažnyčių g. rekonstrukciją meno kūrinių eksponavimui bei visuomeniniams renginiams (planuotas pateikti "Inerreg IV A" programai).

Muziejaus direktorius Jonas Genys projekto derinimų eigos kol kas nekomentuoja. Šią savaitę jis tikisi sulaukti teigiamos paveldosaugininkų reakcijos.

Tačiau pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjos Godos Giedraitytės, šis projektas dabar jau gali būti atidėtas ilgam, nes sulaukta laiko, kai valstybė pradėjo mažinti muziejų modernizavimo programai skiriamas lėšas ir atideda paraiškų priėmimo terminus.

Nežinia, ko nori
Tuo metu buvusio Tabako fabriko rekonstrukcijos projektas, pasak G. Giedraitytės, laukti nebegali.
"Jau yra Ūkio ministerijos įsakymas gamybinio pastato Bangų g. 5A rekonstrukcijai, pritaikant jį kultūros, smulkaus ir vidutinio verslo reikmėms, skirti 9 mln. litų iš Europos Sąjungos fondų lėšų. Paraiška su tiksliais skaičiavimais turi būti pateikta iki naujųjų metų. Tad dabar jau reikia skelbti darbų pirkimų konkursus, tačiau su paveldosaugininkais nesuderintam projektui negalime gauti statybos leidimo. Derinimai vyksta nuo šių metų balandžio mėnesio", - sakė G. Giedraitytė.

Pasak jos, architektė Ramunė Staševičiūtė rekonstrukcijos projektą parengė pagal savivaldybės patvirtintą detalųjį planą, neviršydama numatyto šioje teritorijoje aukštingumo, tūrio bei užstatymo tankio.


"Pirminė KPD Klaipėdos teritorinio padalinio vadovo N. Puteikio pastaba buvo, jog pastatas per aukštas. Architektė jį sumažino. Paskutiniame šio projekto variante pastatas mažesnis 2000 kvadratinių metrų. Dabar jau paveldosaugininkai teigia, jog statinį reikia traukti toliau nuo Bangų gatvės link Jono kalnelio. Neaišku, ką turime daryti... Praėjusį ketvirtadienį gavome dar vieną raštą, kad projektas nederinamas, nes neatsižvelgta į paveldosauginę ekspertizę. Kas čia per pastaba? Mums atrodo, kad atsižvelgėme. Jeigu problema yra per didelis aukštingumas - tai turėtų būti aiškiai suformuluota, kiek aukštų nuimti", - nesusikalbėjimo detales pasakojo G. Giedraitytė.

Per didelis užstatymas
KPD Klaipėdos teritorinio padalinio vadovas Naglis Puteikis patikino, jog Tabako fabriko rekonstrukcijos projektas numato per didelį užstatymą.

"Šalia senojo Tabako fabriko pastato, arčiau Bangų gatvės, norima pastatyti antrą tokio pat dydžio statinį. Senamiestyje nauji tokio tūrio daiktai atsirasti negali", - aiškino paveldosaugininkas.

Pasak N. Puteikio, suprojektuotas naujas statinys užstotų ne tik vaizdą į senąjį tabako fabriko cechą, bet ir vaizdą į Jono kalnelį, gražią istorinę Bangų gatvės išklotinę.

"Mes siūlome reikalingus kvadratinius metrus išdėstyti mažesniuose priestatuose. Tikimės, kad pasieksime konsensusą su savivaldybe", - sakė N. Puteikis.

"Nuplaukiantys" milijonai
Rugsėjo pradžioje centrinės valdžios institucijoms išsiuntinėtame Klaipėdos mero rašte akcentuojama: "Tuo metu, kai valstybė deda visas pastangas, kad paspartėtų ekonominis augimas, kuo greičiau būtų pradėtos naudoti ES lėšos, Klaipėdoje klostosi priešinga situacija... Klaipėdos miesto savivaldybei kelia nerimą šios tendencijos mastas - minėtų penkių projektų vertė yra per 50 mln. litų..."

"Vakarų ekspresas" paprašė finansininkų paskaičiuoti, ko netenka miestas, negalėdamas "įdarbinti" minėtos sumos, įgyvendindamas minėtus projektus.
Skaičiuota, kad 20 mln. litų iš šios sumos būtų skirta statybinėms medžiagoms, o 30 mln. - mokėti už darbą.
Darant prielaidą, kad žmogus "į rankas" gauna 2000 Lt, būtų galima sukurti 8767 darbo vietas, kurių viena darbdaviui kainuotų 3421,54 Lt. O jei darbai būtų atliekami, tarkime, 24 mėnesius, šiam laikotarpiui būtų sukurta 365 darbo vietos.
Tokiu atveju darbuotojai į valstybės biudžetą, "Sodros" taupyklę sumokėtų: 3,291 mln. litų gyventojų pajamų mokesčio (15 proc.), 1,373 mln. litų privalomo sveikatos draudimo (6 proc.), 686 tūkst. litų valstybinės socialinio draudimo įmokos (3 proc.)
Darbdavys sumokėtų: 7 mln. litų valstybinės socialinio draudimo įmokos (30,98 proc.), 22 tūkst. litų į garantinį fondą (1 proc.).
Iš viso neįplaukia 12,464 mln. litų mokesčių, žmonės neuždirba ir nevartoja už 17,535 mln. litų.
(SENIAI TURI BŪTI AIŠKESNĖ TVARKA, KAIP VALDININKAS UŽ SAVO NEVYKUSIUS AR SĄMONINGAI ŽALINGUS SPRENDIMUS, ATSAKYTŲ SAVO TURTU, TADA VISKAS BŪTŲ DAUG AIŠKIAU)

Komentarai
 
aaa 2009-10-27 11:51
***** ta puteiki per tokius asilus miesto sutvarkyti neimanoma

Šventė 2009-10-27 11:35
Kai Puteikį išspirs iš paveldosaugos vaduko kėdės, Klaipėdoje bus didesnė šventė, nei Jūros šventė. Laukiu nesulaukiu.
 
:) 2009-10-27 11:04
Šiaip jau stebint visą ekonominę ir politinę p. Naglio Puteikio veiklą, nenoromis peršasi išvada, kad jis savo laiku buvo komandiruotas į Klaipėda įdant sąmoningai stabdytų visomis įmanomomis priemonėmis Klaipėdos plėtrą. Labai iškalbingas ir šiai misijai ypač tinkantis jo užimtų ir užimamų pareigų sąrašas.Nei vienam Lietuvos miestui nereikalingas stiprus konkurentas, kokiu galėtų būti Klaipėda. Ypač Vilniui ir iš dalies Kaunui, kuris Klaipėdą mato tik kaip įrankį savo konkurencinėje amžinoje kovoje su Vilniumi. dabar į šią istoriją įpieškite N. Puteikį. Viskas logiška? Nors ir kalambūras. Bet "kas glėtų paneigti", kaip sakė dar gyvas mūsų klaustrofobinės tyrosios politinės minties klasikas.

Evaldinijus, 33 metų. 2009-10-27 08:18
Supraskit, taip Puteikis kelia savo reitingus, apie ji visi sneka, visur raso, jo tikslas igyvendinimas 100proc.!!!

keista 2009-10-27 00:31
Tai kam trukdyti jei zmones nori investuoti? A tai cia blogai?

Keista 2009-10-27 00:17
Keistai cia tas Naglis kalba. Tai nauji pastatai senamiestyje atsidurti negali, bet tai mes zinome kad ju tikrai yra. Kita vertus bangu gatve... na tabokine toks ir senamiestis. Manding arba p. Puteikis yra rimta psichikos liga sergantis zmogus, arba zmogus megstantis kad nuo jo kasnors priklausytu arba tiesiog etatinis klaipedos miesto kenkejas.
p. Nagli Puteiki, Jus privalote padeti zmonems o ne juos gainioti kaip avis lankoj. Jusu pareiga deretis ir aktyviai su kiekviena iniciatyva suremontuoti pavelda ar atstatyti. Kitu atveju Jus tiesiog nieksas ir kenkejas.